| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor!happyCum fac sa imi apara din nou utilitarul sau aplicatia aceea,ce o fi ea,numita "Task Meneger",cand am instalat Windows-ul din nou aparea dar peste cateva ore a disparut,ce as putea face sa apara din nou,am foarte mare nevoie de "Task Meneger", fara el nu pot oprii aplicatiile blocate!straight facelaughing

Răspuns Câştigător
| ashtray a răspuns:

Click Start
Click Run
Enter gpedit.msc in the Open box and click OK
In the Group Policy settings window
Select User Configuration
Select Administrative Templates
Select System
Select Ctrl+Alt+Delete options
Select Remove Task Manager
Double-click the Remove Task Manager option

asta e pentru XP

5 răspunsuri:
| ashtray a răspuns:

Apesi pe control+alt+delete sau clic dreapta pe taskbar si pe urma show task manager

| CannabisFan a răspuns (pentru ashtray):

Deci am Windows XP Professional SP3, normal apare doar "Task Manager", cum spui tu "Show Task Manager" apare la Windows 7, daa in fine in taskbar nu imi apare iar daca dau ctrl+alt+delete imi da eroare gen "task manager has been desabled by your administrator" dar eu nu imi aduc aminte sa fi umblat pe undeva sa il dezactivez, s-a dezactivat singur, pur si simplu!straight face

| CannabisFan a răspuns (pentru ashtray):

Sa traiesti frate, esti super tare!big grinwinking

| ashtray a răspuns (pentru CannabisFan):

Sa traim cu totii

| ashtray a răspuns (pentru CannabisFan):

Click Start
Click Run
Enter gpedit.msc in the Open box and click OK
In the Group Policy settings window
Select User Configuration
Select Administrative Templates
Select System
Select Ctrl+Alt+Delete options
Select Remove Task Manager
Double-click the Remove Task Manager option

asta e pentru XP

| MitrutzBăă a răspuns:

Du`te la start -> run si scrie comanda urmatoare si dai enter : REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f