| AlexI9500 a întrebat:

Salutare tuturor, de cateva zile stau in conflict cu un prieten, datorita faptului ca mi-am cumparat un laptop cu procesor i7, 6gb ram, placa video de 2, hard de 1tb, iar el ma tot bate la cap cu faptul ca daca as avea o unitate cu aceleeasi piese, aceasta ar fi mai "buna", voi ce spuneti?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca ai fi luat o unitate de banii pe care i-ai dat pe laptop, scoateai de cel putin 3 ori mai multa performanta, si in special in jocuri unde puteai sa ai de la 3-6+ ori mai multa performanta(depinde).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi fost mai ieftina asta e clar, oricum laptopurile sunt destul de performante in ziua de azi incat sa nu se mai observe diferente de performanta