| SaveSYL a întrebat:

Salutare tuturor.

Folosesc in continuare Windows 7, am vrut sa trec la Win 10 ca am facut stick bootabil dar nu-mi place ala, am hotarat sa raman tot la 7 ca este cel mai iubit sistem de operare din lume, la fel cum a spus si Microsoft inainte sa inchee suportul.

Am instalat Microsoft Security Essentials, paravanul de protectie si cand il deschid imi zice, Stare PC: Protejat

pc'ul dvs. este monitorizat si protejat.

Deci odata ce imi apare tot cu verde in regula protectie in timp real (Activat)

Definitii de virusi si programe spion (Actualizat).

Mai are rost sa instalez un alt antivirus pe langa security essentials?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Antivirus: BitDefender Free. Insa nu-ti recomand sa continui cu Windows 7.

| SaveSYL explică:

Chiar si dupa disparitia acestui program de protectie acum in 2023, el tot ramane instalat activat si actualizat, odata ce a fost instalat si activat inainte nu?