| costinvlad a întrebat:

Salutare. Vreau sa inregistrez sunetele cu microfonul de la casti. Cum sa il configurez sa functioneze doar cel de la casti? Am un cablu verde jack, unul rosu jack, si unul USB probabil pentru vibratie si ledul rosu microfon. Ms frumos si ofer funda.

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

CRED sincer ca bati campii
ala roz, NU rosu e de microfon
insa asta se aplica doar la, calculatoare
TU NU AI SPECIFICAT ASTA (poate e la telefoane)
in plus ai "unul USB"... ce e aia?!? poate fi o casca care are nevoie de alimentare separata din usb (FFFFFFFOARTE RAR), sau e o casca pe usb, moment in care RESTUL NU SUNT DIN RESPECTIVA CASCA, daca, casca e pe usb, are propria placa de sunet si nu are nici o legatura cu restul de mufe jack

deci, incearca sa o iei de la inceput, si sa dai maximum posibil de detalii, oricat de nesemnificative ti-ar parea TIE PERSONAL!

| costinvlad explică (pentru ziftode):

Ala USB este de vibratii si led parca. Cel verde este sa aud sunet in casti. Cel roz sa nu fie de inregistrare. Daca ala roz este microfonul si la Laptop am doar un jack ce fac?

| ziftode a răspuns (pentru costinvlad):

Daca ai laptop instalezi driverle si managerul de sunet, moment in care pe aceeasi gaura jack poti sa ai iesire si intrare, in functie de cum configurezi managerul de sunet!