| Mihăilă_Bogdan_Iulian_2002 a întrebat:

Salutare. Vreau să mă apuc de crearea jocurilor/aplicațiilor pentru Android și pentru PC, dar nu știu dacă voi reuși pe acest PC. Adică voi putea lucra fără nicio prolemă? Îmi va rula toate programele necesare?

PC-ul meu

Procesor: Intel Pentium D CPU 2.80 GHz ( cu două nuclee fizice )
2 GB RAM DDR2
Placă video ATI Radeon X550 512 MB
500 GB HDD
Sursă 450W
Placa de baza suporta doar 2 GB RAM. Are socket 775

Dau funda. Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Fatayou a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic, dar nu prea, ai un PC cam slabut, avand im vedere cu seriile de ultima generatie, 7, venite de la Intel+ placa ram si de baza... Oricum, depinde si de joc. Pentru inceput eu zic ca merge pe PC-ul tau deoarece a crea un joc e destul de greu( multe cunostinte necesare in domeniul programarii), dar poti sa faci niste jocuri de baza pentru a te perfectiona si a vedea daca merita sa si investesti in asa ceva.