| evaerika a întrebat:

Salutari! imi puteti spune va rog cum as putea inchide definitiv o pagina de Facebook dar sa mai pot folosi adresa de maill pentru o noua pagina.
va multumesc

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Stergerea definitiva a unei pagini se face numai dupa 6 luni de la activarea butonului "delete-account". Timp in care nu mai trebuie sa accesezi deloc aceasta pagina(e-mail/parola).O simpla activare in acest intervar va duce la reactivarea contului ca si cum comanda "Delete" a fost anulata.
Pasii ii gasesti aici:

Https://www.facebook.com/help/delete_account

Politica lor :D

E-mail-ul poti sa-l folosesti din nou dar ai grija la parola sa nu activezi celalalt cont :D :-bd

| evaerika explică (pentru stlucian):

Merci de raspuns.am tot incercat si se reactiveaza.am crezut ca este o solutie mai usoara. unde mai pot sa imi fac o adresa de maill in afara de gmail si yahoo?

| stlucian a răspuns (pentru evaerika):

Foloseste ".ro. gmail" si altele big grin

| VyrusEleven a răspuns:

Https://www.facebook.com/help/delete_account asta e linkul. e foarte usor. intri pe link urmezi pasii si gata. Vei putea refolosi adresa de e-mail. Bafta

| perladunarii a răspuns:

Eu zic ca nu mai poti creea o noua pagina cu aceeasi adresa de e-mail! Da o poti sterge dar adresa de e-mail respectiva o poti folosi doar pentru a reactiva pagina!

| alinaandreea150 a răspuns:

Buna, pai prima data dai la Editeaza pagina si este jos Sterge pagina (dai acolo), si dai Sterge definitiv pagina... Si cam atat.

Sper ca ti-am fost de ajutorwinking Funda?

| alinaandreea150 a răspuns (pentru alinaandreea150):

Si am uitat, da mai poti folosi adresa de emailwinking