| MsiMsin a întrebat:

Salutari! happy Stie cineva de ce porneste laptopul doar dupa ce ii scot si reintroduc bateria? E ca e resetare! Daca se opreste de fiecare data trebuie sa-i scot un pic bateria si o ia.Altfel nu il pot porni.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ar exista mai multe cauze posibile :
- Este nevoie de actualizare BIOS

- Problema Hardware

- Problema software
Intra in CMD, executa "sfc /scannow".
Reinstaleaza driver-ul/software-ul care se ocupa cu managementul energiei.

| MsiMsin explică (pentru PainTech):

Multumesc boier Andrei! happy Tind sa exclud hardware, si foarte posibil cele doua variante! Mai greu cu drivere la un HP dv4000 pentru management energie! Sa nu rizi de ce mai ocup spatiu pentru o antichitate! Raspuns: nu e al meu, dar vrea un raspuns! happy Thank you.