| LupulSinguratic a întrebat:

Am un laptop si folosesc tastatura si mause externe. Aproape de fiecare data cand pornesc laptopul trebuie sa reintroduc portul usb al tastaturii deoarece spune "usb is not recognized". Cine stie va rog un raspuns clar, multumesc.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca asta -> Scoate laptopul din priza, scoate-i si bateria si cablu de la tastatura si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-10 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal si apoi introdu tastatura in USB. Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE) Mai intai inchide laptopul normal din Start -> Shutdown.