| anaana2323242 a întrebat:

Salutari TPU, am o camera digitala Technika sh-a366 cu 10 mp. Asa... il conectez la laptop cu usb-ul lui. si dupa ce deschid camera imi apare sa aleg: PC. pictbridge, si PC CAM... selectez pc cam. si dupa se face negru pe camera si pe laptop nu se intampla nimic. Vreau ca camera sa fie un fel de webcam pentru laptop. daca se poate sa fie vre`un driver pentru el. unde il pot gasi. am cautat pe google si nimic..am cautat cu driver findere si nimic. Mentionez ca laptopul are win7. deci cum pot face ca camera digitala sa fie webcam.

2 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Vad ca multi se plang de modelul asta de camera multi au probleme cu folosirea ca webcam a camerei le dau ecar albastru... si driver de 7 nu vad pe nicaieri sry.

| MihaiTT a răspuns:

Daca vrei sa o folosesti la messenger va trebui sa mergi la Messenger-> Preferences->Video & Voice-> si acolo setezi numele camerei...
Dupa ce o bagi in usb ti-o detecteaza windows? Iti apare in my computer?