| anonim_4396 a întrebat:

Salutate tuturor! am o intrebare: pe un procesor de la core 2 duo de la Intel (in mare parte sunt pe 64bit) merge sa pun pe el un windows 32 bit? sau sa o iau mai simplu: pe un procesor care e facut pentru 64 bit, pot sa instalez pe el un windows 32 bit? funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

DA! Instalezi la alegere ce vrei 32 sau 64 bit.

2 răspunsuri:
| b06dan1x7 a răspuns:

Eu nu stiam daca pe acest procesor(e facut pentru 64 bit din cate stiu eu) merge vreun windows pe 32 bit... am crezut ca numai winodws-urile pe 64 de bit vor merge

| fusionos a răspuns:

Salutare, o sa iti ruleze forate bine un sistem de operare pe 32 bit pe acest processor, dar eu iti recomand sa rulezi un sistem pe 64 de biti fiindca:
-Ai o stabilitate mai mare impotriva blocarii
- Ai o securitate mai buna
si multe alte beneficii!
Dar functioneaza perfect si un sistem pe 32 bit!