| xLove a întrebat:

Samsung Galaxy S III sau iPhone 5? Justificati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Comparam un quad core (SIII) cu un dual core (iPhone 5), un telefon cu un ecran cu 40% mai mare (SIII) decat competitorul sau direct (iPhone 5), un telefon cu o memorie expandabila de pana la 288GB (SIII) cu un telefon cu memorie fixa (iPhone 5), un telefon cu ecran Super Amoled cu Gorilla Glass (SIII) cu un telefon cu ecran LCD (iPhone 5).

SIII e net superior iPhone 5. iPhone 5 e la nivelul SII. Oricat de mult s-ar chinui fanboy-ii Apple sa caute motive, iPhone 5 va fi sub SIII.

Pe langa componente mai exista si o comunitate foarte activa de modderi, modding-ul fiind ceva neintalnit la iPhone.

Daca vrei un telefon cu adevarat bun, mergi pe SIII. Daca vrei sa te lauzi ca ti-ai cumparat un telefon de 40mil cu performantele unui telefon de 16mil, cumpara-ti un iPhone 5.

13 răspunsuri:
| cURcUbeUiNnoNcULorI a răspuns:

Iphone 5 logic.nu are nevoie de argumente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IPhone. Pentru ca in primul rand e mai rezistent( SIII e extrem de sensibil) si in plus au cam aceleasi calitati. In al doilea rand iPhone-ul nu se demodeaza niciodata. Cum ar fi sa spui acum ca ai Samsung galaxy s I si cum ar fi sa spui k ai iPhone 3 gswinking. Sper ca am ajutat

Apache
| Apache a răspuns:

Samsung galaxy s3.

uite o comparatie :

http://versusio.com/en/apple-iphone-5-64gb-vs-samsung-galaxy-s3

Sasmung are 2 gb rami in timp ce iphone 5 are numai 1, Samsung are un ecran mai mare, Adobe flash, si un procesor putin mai rapid.

Plus ca e mai ieftin...

Dar sincer sa fiu nu as cumpara nici unul din ele.
Sunt prea scumpe si in fiecare an apare ceva mai bun...

| Bizzle a răspuns:

S3

| 334499 a răspuns:

Because Apple make differencewinking Right answer for the right question

| xLove explică (pentru cURcUbeUiNnoNcULorI):

Ba da, are nevoie de argumente! Dupa parerea mea S III e mai bun decat iPhone 5. Nu e ca si cum ai face comparatia intre un iPhone 5 si un Nokia 1280. Logic ca dintre cele 2 telefoane, iPhone 5 e mai performant!

| caty66 a răspuns:

IPhone. Pentru ca in primul rand e mai rezistent( SIII e extrem de sensibil) si in plus au cam aceleasi calitati. In al doilea rand iPhone-ul nu se demodeaza niciodata. Cum ar fi sa spui acum ca ai Samsung galaxy s I si cum ar fi sa spui k ai iPhone 3 gswinking. Sper ca am ajutat

| diiieeaa a răspuns (pentru xLove):

Eu zic Samsung galaxy s 3 laughing) i phonurile is nasoale chir daca is scumpe si alea toate...dar nu sunt deloc rezistente si nici nu are rost sa dai atatia bani pentru niste aplicatii pe care galaxy le au si mult mai faine

| Assu53 a răspuns:

Ascultama pe mine big grin iphone 5 e mai slab in componente plus ca e mai scump si mai are o problema grava la el happy adica are placa de baza lipita de cpacul de pe spate, deci daca l-ai scapat pe jos se duce tot telefonul,,,,,,

| 334499 a răspuns (pentru diiieeaa):

Zici mai ales din postura unuia care nu-si permite asa ceva.ma scutecesti?

| 334499 a răspuns:

Un argument pentru Galaxy S 3 ar fi ca foloseste android si sunt mai multe aplicatii decat pentru iphone, care foloseste sistem propriu(ioS)

Răspuns utilizator avertizat
| valentino52 a răspuns:

E ca si cum ar trebui sa alegi intre un Volvo cu ceva mai multi cai putere si intre un Mercedes, putin de tot mai slab ca performante. Ce ai alege?