| Whitesnake99 a întrebat:

Scos TV 4K Sony Bravia din priza + cablu semnal pentru cateva zile. Dupa recuplare nu se mai vede la fel de bine am impresia, mai ales pe posturile HD. Am luat cablul de semnal, l-am scos, l-am bagat de 10 ori, l-am rasucit in mufa pe toate partile, suflat de praf tot, scos Smart card-ul etc. tot ce era omeneste posibil. Idei?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica setarile de rezolutie a TV-ului!

| darrio2007 a răspuns:

Suna la firma de distributie tv. Asa pateam si eu dupa ce am schimbat televizorul. Mi-a schimbat splitterele si nu mai am probleme. La tine poate fi alta cauza. Vor sti ei ce sa faca.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da i o cautare a canalelor si cele sd si cele hd inclusiv cele codate si o sa mearga lasa l sa le caute si nu il mai scoate din priză lasa l in priza si cand pleci de acasa ca nu păteste nimic, ai fibra optică?

| anonimg a răspuns:

Contactează firma de la care ai abonamentul de la cablu.

| badpanda a răspuns:

Incearca sa-ti stergi ochelarii.