| AlabalaAnonim a întrebat:

Scurt si la subiect:
Nu stiu daca se poate rezolva cumva in afara de cumpararea altor casti (cu microfon)... infine trec la subiect
Am luat un microfon, separat era... infine cand ascultam muzica in acel microfon se auzea foarte bine, de ex eram pe skype si cand ascultam o melodie cu micro pornit ceilalti din conferinta auzeau zgomotele si melodia de la mine.acum am luat casti + micro si tot se aude.ma rog este vreo metoda sa fac sa nu se mai auda?
Va rog

Răspuns Câştigător
| ringo a răspuns:

Depinde de casti si microfon... Daca e foarte sensibil, acesta din urma poate sa capteze sunetele castilor. Am avut si eu o problema asemanatoare si am rezolvat-o foarte simplu:am impins balanceul spre dreapta astfel incat microfonul nu era afectat de casca stanga si nici nu interfera cu ea.
Dar cum am mai zis...depinde de casti!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Scurt si la subiect:
ca sa nu se mai auda muzica in timp ce vorbesti pe mess sau skype OPRESTE MUZICA!
o alta solutie este sa opresti microfonul - dar asa nu te mai aude nimeni, dar tu ii auzi pe ei!
In final : nu poti asculta muzica si sa vorbesti pe skype fara sa te auda nimeni (cu castile si microfon conectat)