| xyzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Se merita sa fac upgrade de la o placa video Ati Radeon HD 3450 1 GB, la Placa video Gigabyte GeForce GT 630 2GB DDR3?

1 răspuns:
| Dante30 a răspuns:

Salut, uite aici comparatiile, http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-3450-PCI-vs-GIGABYTE-GeForce-GT-630,
si chiar si fara el eu zic ca se merita, dar de asemenea uite ce iti recomand daca placa ta de baza are macar pci 2.0 faui un upgrade la placa video nu cu acest gt 630 ci cu o placa video pe ddr5, fiindca de multe ori lumea greseste vizavi de valoarea ramilor la o placa video gen una de ddr3 are 2 gb iar alta ddr5 are 1 gb, Asa ca daca ai bani informeaza-te pe net si ia-ti un gpu cu ddr5, sper ca te-am ajutat.