| Alex_Alex_1993_b0TB a întrebat:

Se merita sa minezi bitcoini?

2 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Fara echipamente specializate nu. Dificultatea blocurilor e prea mare pentru a fi minati cu placa video. Cu un ASIC sau FPGA e ok.

| tacitacitaci a răspuns:

Poti incerca pe site-urile noi aparute, gen LiteCoin sau DogeCoin unde blocurile sunt mai usoare ca pe BitCoin.
Desigur, pretul unui litecoin e mai scazut decat al unui bitcoin dar te poti astepta sa creasca.(A fost un salt urias pe bitcoin parca anul trecut cand toata lumea era nebuna dupa el si au crescut preturile.)