Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Salut, cine stie mai multe despre BITCOIN? eu am gasit un forum dar nu e foarte populat http://www.monedevirtuale.ro/, se mai merita sa minezi?

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
In ziua de azi daca vrei sa minezi cu placa ta video iti zic un lucru lasate nu o sa castigi deloc sau mai bine zis nu o sa ai profit absolut deloc.

Sunt unele site-uri unde chiar poti castiga bitcoin fara sa ai prea multe cunostinte. Poti mina cu usurinta sa iti creez propriul tau portofel virtual si sa iti depozitezi bani acolo.

Bitcoin este o moneda virtuala digitala care contine o serie de numere si cifre si este divizibil pana la 8 zecimale.

1 Bitcoin=512$ (ora actuala)
Se schimba in fiecare zi (+|-).

Daca te apuci sa minezi bitcoin cu calculatorul eu zic ca dintr-un sait daca petrec (2min sa scriu un cod) fac cat faci tu intr-o saptamana sa minezi cu calculatorul tau cu viteza de 10Mh/s.Ca-m atatia bani pot eu sa castig.

Uite un sait unde poti calcula cati bitcoin faci pe zi/saptamana/luna.
Tot ce trebuie sa faci este sa pui un numar de Mh/s (cat ruleaza pc tau).
5-10-20, 50Mh/s este maxim pentru un calculator.

https://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator

Ca sa vezi cum merge treaba (dar la calculele mele sa faci un Bitcoin dureaza ca-m 75-90 luni dar sa mearga pc non-stop.

| FlorinM28 a răspuns:

Eu m-am apucat de curand de rezolvat coduri. Pe http://goo.gl/DNCquA gasesti detalii. E simplu si cu o strategie buna poti sa-i inmultesti jucand un joc. Mai am inca de perfectat la strategie dar cunoscc oamenii care fac bani buni din asta.