| lllarisaa02 a întrebat:

Se poate da system restore cu vreo 2 luni in urma? daca da, cum?

5 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Problema sta cam asa: daca ai facut punct de restaurare si nu l-ai sters o sa poti face restaurare dar e posibil ca sistemul sa faca singur puncte de restaurare in momentul instalarii unor programe.Intra la start/toate programele /accesorii/instrumente de sistem/restaurare sistem si vezi acolo care sunt optiunile.Dar cu asta poti rezolva sau recupera doar chestiuni legate de sistemul de operare si unele programe iar in niciun caz nu vei putea recupera documente, poze, video etc sterse intre timp.

| tapeee a răspuns:

Daca ai facut restore/backup point da, daca nu nu.

| lllarisaa02 explică (pentru tapeee):

Si cum e asta? adica? cand trebuia facut? la instalare windows?

| al3xander a răspuns:

Du-te in start->scrie "rstrui.exe" la search->da click si in fereastra care iti apare selecteaza "Choose a different restore point"->Next-> vezi acolo ce "point-uri" ai si selecteaz-o pe aia care o vrei->Next->Finish si va trebui sa astepti un pic pana ce revine la starea din "restore point".

| Spaz472 a răspuns:

Poti pana la ultimul update al sistemului sau pana la ultima schimbare a fiesierelor windows uite asa - My computer>Control panel >recovery>open system restore> (bifeaza jos la) choose a different restore point si alegi de acolo iar acum mi-am dat seama ca asta e la windows 7/vista. Succes!