| claudiu96 a întrebat:

Se poate debloca un iphone 4/4s care e blocat pe o retea din strainatate, adica sa pun in el o cartela de la retelele noastre de telefonie? daca da cat ar costa?

3 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Da, la un service GSM. Te duci cu telefonul si ceri sa ti-l decodeze, acum preturile variaza in functie de marca si modelul telefonului si avand in vedere ca e un iphone o sa coste ceva banuti.

| Pettricaaa a răspuns:

O sa te coste 50 de euro la un service GSM autorizat, un prieten si-a deblocat telefonul si atat l-a costat...

| dedeexde a răspuns:

In Romania nu stiu dar in Spania gasesti si costa cam 100 euro, iar in Romania nu cre k a ajuns...bafta