| mnopqr a întrebat:

Se poate folosi 4G la un smartphone in Romania?

5 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

In principiu da, dar pe 3G deoarece 4G nu e implementat in Romania. Urmeaza sa fie implementat in 2012-2013, urmareste stirile din domeniul telecom si vezi cand incepe implementarea 4G (sau LTE).

| mnopqr explică (pentru AxelBv):

Deci in concluzie pot folosi 4G al unui iPhone 4G de exemplu in Romania?

| AxelBv a răspuns (pentru mnopqr):

Hai sa clarificam un lucru 4G-ul reprezinta un standard telecom, asa cum e GPRS, HSDPA, 3G... Vei putea folosi telefonul in Romania daca telefonul permite si semnal 3G (in teorie ar trebui sa functioneze).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu se poate.