| anonim_4396 a întrebat:

Se poate instala un router la un laptop ce nu are placa de date?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu ai placa de retea cum iisus sa ai wifi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Routerul se configureaza nu se instaleaza

si ce e aia placa de date?

| mihai69 a răspuns:

Router-ul se instalează în casă, legându-l la cablul de internet de la provider și prin cabluri (sau fără fir) la calculatoarele din casă (adică NU se instalează LA laptop!).
Placă de date NU există, poate de rețea.
Unele laptopuri au adaptor WiFi chiar dacă nu au placă de rețea; dacă e cazul tău, și router-ul e wireless, te poți lega la internet cu ajutorul lui.
Dacă nu, mai îți trebuie și un stick USB wireless / ethernet (prin cablu).

| anonimg a răspuns:

Te referi la placa de retea?
Obligatoriu trebuie sa aiba una din acestea doua: sa mearga wireless sau sa aiba placa de retea.