| Anonimuuuussssss a întrebat:

Se pot converti fisierele de tip.doc in fisiere acceptate pentru kindle? Daca da, cu ce progam? Puteti sa-mi explicati? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| matrix100 a răspuns:

Cred dar nu stiu sigur, trebuie sa incerci. Deschizi fisierele doc cu Word si dai File- Save As si alegi extensia PDF. Fisierul nou creat cu extensia Pdf bati pe kindle. Bafta

1 răspuns:
| GamanGabriel a răspuns:

Cel mai bun convertor pentru ebook la ora actuală cred că e : http://calibre-ebook.com/download. Îl folosesc şi eu. Încearcă, e soluţia garantată la problema ta. :)

P.S. : Alege extensia.mobi sau. azw3