| untu a întrebat:

Se pot transmite in direct de pe Facebook prin webcam catre prieteni sau public? Daca se poate, cum procedez?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra la "Exploreaza" in stanga paginii si apasa pe "mai multe". Va apare "Clip video in direct". Asta in general. Daca vrei sa vorbesti doar cu un prieten ai in dreapta jos "Chat", apesi pe numele unui prieten care este online, apare ferestra de chat si apesi pe " incepe un apel video cu..." (acea forma de camera video, stilizata).

Bula
| Bula a răspuns:

Prin messengerul Fb pe calculator (cu windows) poti vorbi cu un grup de prieteni, in acelasi timp, atat in scris, cat si audio/video.