PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Se pote face cumva ca ordinea de la Bookmarks sa fie inversata, adica ultimele sa fie primele?!

Si, pentru altcineva, la care tebuie sa merg sa setez - pentru ca are mana grea si nu poate da dublu click rapid! - cum se poate seta asta?! si a doua, se poate seta ca Mess-ul sa se deschida automat, dupa pornirtea calculatorului, fara a mai face pasii stiuti de noi toti?!

Multumesc!

3 răspunsuri:
| alexgogo a răspuns:

Pentru bookmarks. in functie de browser (la firefox este ctrl+shift+O) trebuie sa ajungi la organize bookmarks, acolo le aranjezi cum vrei.

pentru click: start-control panel - mouse. acolo ai double click speed, alegi intervalul intre click-uri.

copiezi shortcut-ul de la messenger la start-up, si porneste automat.

sper ca te-am ajutat, daca nu un mesaj si se rezolva.

| andrei95 a răspuns:

La bookmarks tii apasat click stanga pe aceea care vrei sa o muti si duci in sus sau in jos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru bookmarks - ce browser ai? Setările diferă la fiecare.
Pentru dublu click - ori modifici viteza între click-uri cum a spus și alexgogo (ceea ce nu e prea eficient), ori renunți la el și execuți toate operațiunile cu un singur click (se setează din Folder Options - Single click to open an item, ultimul element din listă).
Ca Messenger-ul să se deschidă automat trebuie bifate primele două căsuțe din aplicație (apar înaintea log-in-ului sub căsuțele de inserare a ID-ului și parolei).