| Maryjay a întrebat:

cum pot sa imi setez ora si data? stiu ca se poate jos in stanga in bara de star. alt mod nu este? Deoarece acolo cand dau dublu-click, imi apare patratul unde pot seta ora si data, si dispare dupa 1 secunda. Multumesc!

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Du-te in Start, scrie "cmd", ENTER, in fereastra de "Command Prompt" scrie "date" ENTER iti va arata in ce format sa o scrii si dupa scrie noua data si ENTER.

| Grimmjow69 a răspuns:

Control Panel->date, Time, language, and Regional Options->Date and Time. Tot acolo ajungi.