| xAdyTzu a întrebat:

Serios? Chiar nimeni nu stie? Cum se deschide un fisier.mix?

Răspuns Câştigător
| acinorev a răspuns:

Metoda 1:
- Salveaza fisierul pe computer.
Asigura-te ca iti amintesti unde l-ai plasat.
- Deschide Microsoft Word si da click pe " Insert ".
- Da click pe "Imagine" si cauta pentru cuvintele " din fisier " si selecteaza fisierul.
- Salveaza fisierul prin selectarea "File ", " Save As ", si "Salvare ca pagina Web ".
- Du-te la " My Documents " si cauta fisierul pagina de web salvat. Deschide folderul care contine imaginea ta MIX.
- Redenumeste fisierul (optional).

Metoda 2
Poti deschide, de asemenea, fisierul cu Picture It! (versiunea 2002 sau mai târziu). Uite asa:

Verifica versiunea de Picture It! Daca fisierul nu poate fi deschis, va trebui sa gaseasca si sa instalezi o versiune anterioară. Du-te la Google, Yahoo! sau orice alt motor de cautare cu care esti familiarizat. Caută aceste cuvinte : "! Versiune anterioara a Aceasta imagine " Instaleaza noua versiune si asigura-te ca urmezi instructiunile furnizate.

Da click pe "File " si " Save As ", apoi alege formatul JPEG în meniul vertical. Salveaza fisierul din nou ca fisier " Pagina web ".

Localizeaza fisierul in "My Documents" ( sau ori de cate ori l-ai salvat ) si dublu click pe el pentru a-l deschide.
Redenumi fisierul (optional).

Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Lifar a răspuns:

Acceseaza link-ul acesta si ai sa afli raspunsul! http://www.solvusoft.com/ro/file-extensions/file-extension-mix/