| Bizadea_Marius_1995 a întrebat:

Sistem Desktop Serioux Performance V13 cu procesor Intel® CoreTM i3-4130 3.40GHz, 8GB, HDD 1TB, nVidia GeForce GT630 2GB ar fi bun pentru jocuri? si daca da ce jocuri ar merge pe el?

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

A auzit cineva de meseria asta, ca eu nu am auzit de it-ist, si ma face sa mor de ras pe aici cand ii aud cum se lada si ei is vai de viata lor.
O sa fiu sincer, ca asa sunt mereu. E o configuratie gata asamblata, si asta spune deja fff. multe. Configuratia e penibila, si nu face fata jocurilor aparute recent, decat pe detalii grafice scazute. Configuratia e facut de altfel atat de prost incat integrata din procesor este cam atat de performanta cat si dedicata deci... deosebit.
Sfatul meu e ca daca vrei un sistem ok, sa spui ce buget ai si sa iei o configuratie pe piese, cu tot cu asamblare(iti vine acasa ca un sistem gata asamblat), insa performantele sunt incomparabile.

| Bizadea_Marius_1995 explică (pentru sltlp):

Pai pe acceasta unitate ce jocuri ar merge? chiar si pe low dar sa nu faca lag?

| sltlp a răspuns (pentru Bizadea_Marius_1995):

Pe low merg toate in general. Insa daca pleci din start de la ideea ca dai atatia bani ca sa rulezi pe low e de rau...

| Bizadea_Marius_1995 explică (pentru sltlp):

Daca doresti ce pc de gaming pot sa imi iau in 1. 69999 [doar desktop]

| sltlp a răspuns (pentru Bizadea_Marius_1995):

Recomand sa iei asa ceva: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/848658/ (Citeste si comenatariile autorului). Singurul minus e ca procesorul e putin mai slab fata de acel i3, insa e mult mai echilibrat pentru jocuri, avand un gpu mult mai bun, si asta conteaza enorm.

| CoL00SaL a răspuns:

Da foarte bun in afara de placa video totul va merge pe el...In configuratia actuala eu zi ca merge cateva jocuri noi aparute si de prin 2008-2010.

| andrei20010510 a răspuns:

Procesorul nu e prea forte. dar placa video e f buna... eu am i5 cu Intel HD Graphics si rulez Dead Island Riptide pe High...
Deci, eu sunt IT-ist si conform datelor date de tine, vei putea rula cu usurinta
Minecraft
Gta IV
Saints Row IV
Saints Row III
Gta SA
Gta VC
Multi teft auto (un fel de GTA Online)
Samp (La fel ca mai ^ )
Battlefield II
Battlefield III (mai pe medium sau chiar pe LOW daca vrei fara lagg)
Sniper Ghost Warrior ( pe low, Grafici mai bune decat la Crysis 3 http://www.youtube.com/watch?v=aDilZFzede8 )
Si inca aproximativ 1000+ jocuri cu grafici asemanatoare...

| Bizadea_Marius_1995 explică:

As dori daca pe acest desktop merge jocurile in general fie la low, medium, high...

| Dragos_Ëzél_1991 a răspuns:

La fel mi-am achizitionat si eu un serioux procesor i3-3.7 ghz, 4 gb ram, placa video integrata hd 4400. Iar dupa 12 ore de folosire s-a ars rolling on the floor, acum ramane sa il duc la ei si sa il returnez. Concluzia : nu sunt bune.

| Dragos_Ëzél_1991 a răspuns:

La fel mi-am achizitionat si eu un serioux procesor i3-3.7 ghz, 4 gb ram, placa video integrata hd 4400. Iar dupa 12 ore de folosire s-a ars rolling on the floor, Acum ramane sa il duc la ei si sa il returnez. Concluzia : nu sunt bune.