| CristianApetrei a întrebat:

Sistem IT ASUS M52AD-XTREME-RO003D, Intel Core i5-4460 pana la 3. 4GHz, 8GB, 1TB, nVidia GeForce GTX 750 2GB GDDR5, Free Dos SAU Sistem IT ASUS M32AD-RO010D, Intel Core i5-4460 pana la 3. 4GHz, 6GB, 1TB, nVIDIA GeForce GT 740 4GB DDR3, Free Dos... care este mai performant? De exemplu sa-mi mearga o fifa15 sau jocuri recent aparute...care ar fi mai potrivit? Dau fundaaaaa!

2 răspunsuri:
| TwiSt1997 a răspuns:

Primul.Dar sa stii ca sistemul nu este deloc echilibrat.In primul rand la i5 ar trebui macar un gtx 960.Ai putea sa-ti faci din componente, cu cu fx 8300 si un r9 270x joci orice joc.Pentru fifa 15 este suficient si primul. Daca doresti, zi-mi ce buget ai si-ti fac o configuratie.

| CristianApetrei explică:

Pai in jur de 2500 de lei, dar in rate.