| cosminioo a întrebat:

Sistem IT MYRIA XDRIVEV12, Intel Core i5-3350P 3.1GHz, 6GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 650, 1GB GDDR5 spuneti-mi despre el cum e performant... vreau mai multe informatii despre el cine stie,despre placa video cum e,procesoru, ramii, daca merg jocurile noi pe el gen battlefield 4 etc...astept raspuns de la voi!

Răspuns Câştigător
| anonym012 a răspuns:

Salut! Sa incepem cu procesorul:
1.Intel Core i5 3350P are frecventa de 3. 1GHz, are 4 nuclee, consuma 69W, are memoria CACHE:L1-256kb,L2-1024kb,L3-6mb,este un procesor destul de bun in materie de gaming suporta Battlefield 4, Far Cry 3, Call of Duty Ghosts cu setari de la High-Ultra.
2.Placa video:
GTX 650 de 1GB cu memorie GDDR5, are frecventa procesorului de 1058 MHz, are memoria de 1GB cu viteza de 1250 MHz, cu BUS 128 bit pe DDR5, cu banda de 80GB/sec, are textura de:33.856 GTexel/s, cu pixeli:16.928 GPixel/s, are Direct X 11.1(ultima generatie), are versiunea de Shader 5.0, versiunea Open GL 4.3, este placa video dedicata care merge cel mai bine cu 8GB RAM, recomand imaginea ecranului de 1600 x 900.
3.Concluzietonguerocesorul este bun, placa video este buna, iti vor merge:Battlefield 4, Call of Duty Ghosts, Asasins Creed 4 Black Flag, Fifa 14 la setari medium-high.
4.Recomandare-Iti recomand sa iti imbunatatesti placa video, o fi e buna dar nu uita nu e singura de pe piata, poti sa incerci un upgrade la un GTX 660 EVGA Super Clocked sau un AMD Radeon 7770. Daca mai ai alte intrebari?

| cosminioo explică (pentru anonym012):

e ok daca sunt impartiti rami pe dou sloturi adica pe unu 4 gb si pe unu 2 gb sunt probleme ceva? Capacitate RAM (GB) 6
Tip memorie DDR3
Frecventa (MHz) 1600
Memorie maxima (GB) 16
Sloturi de memorie 2

| anonym012 a răspuns (pentru cosminioo):

Da este ok, am avut odata pe placa de baza o placuta de 8GB pe un slot si o placuta de 1GB pe celalalt.Nu conteaza sa fie impartiti egal, conteaza sa fie pe aceeasi frecventa si sa fie compatibili cu sloturile din placa de baza.Dar sunt cam dezamagit de placa ta de baza daca are doar 2 sloturi de memorie, daca vrei sa upgradezi memoria RAM o sa te cam coste o noua placuta de 4/8GB Ram DDR3 sa stii, de aia parerea mea este ca o placa de baza sa aiba mai multe sloturi(cel putin 4).Dar asta e...fiecare cu ce are. Daca mai ai si alte intrebari eu sunt aici.

4 răspunsuri:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Cauta pe google specificatiile si reviewurile! acolo gasesti tot ce trebuie!

| cosminioo explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Eu am vrut sa vad parerea voastra poate detineti calculatoru asta s-au stiti voi ceva de el!