| Aleksandru97 a întrebat:

Slaut TPU. Am si eu o problema legata de paginile web. Cum sa pun 2 div.uri unul langa altul? Adica ma refer ca atunci can scriu codurile, de exemplu:
div { background: white;
color: black;
border: black, 1px, ridge; }
div.cont { padding: 200; border: 2px black ridge; background: white;}
div.lin { padding: 50; border: 1px black ridge; background: white;}
(...)

div.urile mi se aseaza unul subt celalalt. Iar eu as vrea sa pun un div mic in stanga in care sa pun toate link. urile unul subt altul, si un div care e continutul paginii in partea dreapta a paginii, lipit de acesta.
Sau, ca sa ma exprim altfel: Cum sa fac sa asez o caseta cu linkuri in stanga paginii, si langa ea continutul? Sper sa ma ajute cineva pentru ca ma chinui de saptamani si nu reusesc.

Răspuns Câştigător
| TempusVernum a răspuns:

In primul rand trebuie sa precizezi un atribut width(ex:300px), apoi float:left, probabil la ambele, depinde.
http://www.w3schools.com/cssref/pr_class_float.asp

1 răspuns:
| Aleksandru97 explică:

Exact ce imi trebuia. Multumesc.winking