| yonutz63991 a întrebat:

Sony xperia u are memoria(4 Gb) imaprtina in memorie telefon si memorie usb(acolo se acumuleaza marimea pozelor etc care le iei din calc prin cablu usb)? As vrea sa vca intreb pentru ca am un mini 2 si e impartita si un Gb e nefolosit... Funda?

2 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Salut Ionuţ fiecare telefon are un loc de stocare, tu cred că spui că memoria telefonul este liberă iar cea a cardului plină, când intrii la camera foto te întreabă unde se salvează pozele, filmuleţele, etc.
Intrii la setări şi alegi telefon sau invers iar restul de un Gb se va ocupa cu siguranţă.
O zi minunată!

| yonutz63991 explică (pentru Brâncuşi):

Nu,Am un mini 2 si memoria telefonul(nu am card) e impartita in memorie care se pun aplicatiile de pe google play si memorie usb(unde se pun tot ce am trimis de pe caluculator pe telefon-prin cablu usb) si vreau sa stiu daca Sony xperia u este la fel.