| Aon a întrebat:

Spuneti-mi ce alegeti intre Placa Video Gainward GeForce 8400GS 1GB DDR3 64bit PCIe Heatsink si Placa video Gainward GeForce 210 1GB DDR3 64bit LP.De ce?
dau funda

Răspuns Câştigător
| PuFiLiCi98 a răspuns:

Salut! Te sfatuiesc sa iti iei Gainward GeForce 8400GS 1GB DDR3 64bit PCIe Heatsink deoarece frecventa acestui procesor din placa este de 589, pe langa celalat cu 567. Nu e o difierenta mare. Inca un motiv ar mai fii versiune OpenGL. Aici ai versiune noua 3.3, iar la Gainward GeForce 210 1GB DDR3 64bit LP ai versiunea 3.2. Acum e alegerea ta.winking

1 răspuns:
| laurentiu80 a răspuns:

Chiar daca ai pus intrebare asta de mult timp, raspunsul meu ar fi sa te fii orientat spre un geforce 210. Deoarece este compatibila cu dx 11, e mult mai capabila sa-ti ruleze filmele full HD, si are iesire HDMI.
Per asamblu geforce 210 bate 8400 gs.dar nu cu mult. Daca le vrei pentru jocuri amandoua sunt slabe, ti-as recomanda o alta placa. Dar daca ai de ales intrea astea 2 fara discutie gf210 bate 8400 gs... uita-te si pe siteul asta : http://www.hwcompare.com/......ce-gt-210/