| Broadband a întrebat:

Spuneti-mi si mie un mouse ieftin si bun, nu ma intereseaza sa arate bine
sa functioneze bine, doar atat.
si? daca iau un mouse cu rezolutia 400dpi se intampla ceva, ce inseamna rezolutia aia. am un mouse myria pe 800dpi si s-a stricat click stanga(merge greu). astept raspunsuri. o zi cat ma buna!

4 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Conteaza dpi-ul; aia e senzivitatea mouse-ului.
Spre exemplu unul cu 3200dpi se va misca mai precis, si va avea o senzivitate mai mare decat unul cu 800dpi. Pe langa asta, unul cu 3200dpi, va adera mult mai bine pe oricefel de suprafete (sticla, lemn, plastic, etc)

| Trump147 a răspuns:

Daca vrei ieftin, atunci ia-ti unu Chicony.
http://www.it-pc.ro/images/periferice/mouse/Chicony%20MS-0616W.jpg
Eu am dat 20 lei pe el.
Arata ca in poza de mai sus, numai ca e cu fir, nu wireless.

| Trump147 a răspuns:

Si cum aflu ce dpi am la mouse, bogdan2010?

| bebetho a răspuns:

Chicony MS-9656 Mouse.
Daca il vrei pentru CS e bun, DPI nu conteaza, conteaza doar sa te obisnuiesti cu forma mouse-ului si cu sensivitatea.
Cam orice mouse e bun dupa ce te obisnuiesti cu el.