| shiningstar_7528 a întrebat:

Stie careva de ce, la Nokia 6234, atunci cand vreau sa primesc ceva prin Bluetooth si e mai mare decat memoria telefonului nu vrea sa mi-l salveze pe card si da eroare? Telefonul e din 2007 si a suferit cateva(multe) mici(marilaughing)cazaturibig grin

3 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Buna. Orice fisier mai mare decat memoria telefonului NU va putea fi transferat wireless(BT sau IrDA) deoarece memoria interna a telefonului se comporta ca o memorie buffer(se stocheaza un anumit fisier pe telefon pana cand tu il muti in alta parte) si nu se poate salva wireless NIMIC direct pe cardul de memorie(de aceea orice fisier se primeste intai ca mesaj si apoi il salvezi unde vrei tu). Recomand sa transferi toate fisierele prin cablu - atunci cand se poate.

| arn64 a răspuns:

Ar trebui sa le salveze pe card automat.Si mie mi le salveaza in memoria telefonului. Sfatul meu: Muta tot ce poti din memoria telefonului pe card si daca sa zicem iti mai raman 10 kb si vrei sa primesti doua melodii, 7 kb fiecare atunci trmite-le separat nu impreuna tongue

| shiningstar_7528 explică:

Inainte mergea...trimiteam ceva prin bluetooth si daca era mai mare decat memoria telefonului ma intreba daca vreau sa le salvez pe card