| AfumataSunca a întrebat:

Stie careva o aplicatie asemanatoare cu bluestaks sau tabeleta, telefon virtual?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Nox Player
Memu Play
LDPlayer
Remix OS Player
Gameloop
Genymotion

Ar fi recomandat sa ai virtualizarea activata.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Gameloop: https://www.gameloop.com

| LPCTSTR a răspuns:

Toate proaste si inutile.
Singurul mod prin care poti face asta profesional este sa instalezi Android intr-o masina virtuala. Personal, detest emulatoarele tip executabile, am ramas cu sechele de la unul si n-am mai avut nevoie de niciunui cat a fost istoria mea de mare.

| AfumataSunca explică (pentru LPCTSTR):

Ar fi extraordinar daca imi arati si cum

| LPCTSTR a răspuns (pentru AfumataSunca):

Asta ar fi valabil numai daca ai un calculator puternic, caci orice emulator/masina virtuala se-neaca pe sistemele slabe spre mediocre.
Tutoriale gasesti cate-n luna si-n stele.
Mai pe scurt: descarci, instalezi Virtual Box; cauti, descarci un iso cu versiunea de Android dorita, setezi VB sa ia iso-ul, pornesti masina virtuala, instalezi Androidul in masina virtuala; cauti cum sa alterezi secventa de boot ca sa primesti imagine (daca nu ai posibilitatea din setarile VB, desi ma indoiesc) si gata.