| queen_6889 a întrebat:

Stie cineva ce curs este mai favorabil dintre germana si franceza?

Răspuns Câştigător
| alexa_9785 a răspuns:

Germana

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu inteleg ce vrei sa afli. Reformuleaza intrebarea si fa-o logica. Favorabil cui?

| Th3eo a răspuns:

Mie personal germana mi se pare mult mai frumoasa ca franceza. eu fac germana la scoala si imi place foarte mult. franceza este intr-adevar mai usoara dar nu este la fel de frumoasa ca germanabig grin

| izvordemunte a răspuns:

Eu as face germana. Franceza e usoara.

| winchesters a răspuns:

Franceza.happy

| Miruna1279 a răspuns:

Franceza winking

| Adryana a răspuns:

Franceza este mai cautata decat germana.

| RAY a răspuns (pentru Adryana):

Unde la ei si in colonile lor africane

| RAY a răspuns:

Germana clar si engleza

| R0R0 a răspuns:

Franceza

| Andu_7395 a răspuns:

Cum adica favorabil? Franceza este mult mai usoara si vorbita de mai multi romani. Germana este mult mai grea, dar mai rara deci mai importanta pentu o cariera

| bobosf a răspuns:

Eu iti recomand germana, se cauta foarte mult acum, mai ales in Bucuresti, e bataie intre firme pe vorbitori de limba germana : cateva motive aici http://cursurigermana.ro/de-ce-germana.html