| Diaconu1980 a întrebat:

Stie cineva ce reprezinta piesa din video si la ce se foloseste?

https://www.youtube.com/watch?v=Azz2m-ekmHE&feature=yout u.be

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este un releu si poate porni sau intrerupe diferite procese. Cand trece curentul prin bobina, acea lamela se ridica si face ceva. Trebuie vazut la ce tensiune se alimenteaza.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

M-am uitat mai atent. Se alimenteaza la 220 V dar probabil ar trebui sa aiba si un condensator sa intrerupa curentul pentru a putea face treaba. Sau poate numai dintr-o cheie se intrerupea si se pornea.