| Deiuuuuuu a întrebat:

Stie cineva cum as putea da update la BlackBerry bold 9700? straight face urgeeeeeent.

Răspuns Câştigător
| oo3 a răspuns:

SALUT.Pentru inceput se instaleaza softul de update pe propriul calculator, iar daca inainte ai mai avut ceva aplicatii sau programe pentru BlackBerry instalate va trebui sa le dezinstalati. Va recomand sa copiati de pe situl crackberry.com aceste update-uri, ultimul disponibil fiind OS 6.0.0.424.
Dupa instalare se sterge fisierul "vendor.xml" pe care il gasiti in "C:// Program Files/ Common Files/ Research in Motion/ AppLoader/", dupa care se deschide "Loader.exe".