| doraz a întrebat:

Stie cineva cum instalez fonturi noi pentru photoscape, windows xp?

2 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Tot ce va trebui sa faci este sa cauti pe internet fontul dorit in format TTF sau OTF (acestea sunt cele mai cunoscute formate de fonturi suportate de Windows) si sa il copiezi in Control Panel -> Font pentru instalare. happy

B-Bye! wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, le descarci de pe net si le bagi in C:\windows\fonts sau unde ai tu windowsu instalat, important e sa fie folderul fonts. Daca photoescape nu citeste fonturile implicite de windows, atunci ii bagi fonturi in folderu lui separat de unde este instalat
uite si un site de fonturi gratuite: http://simplythebest.net/fonts/3D_fonts.html