| stefitzuu a întrebat:

Stie cineva cum pot exporta un proiect facut cu after effects in telefon?
am incercat cu QuickTime 7 si nu mi-a mers!

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Mai exact, tu ce vrei sa faci?

1. Sa copiezi un proiect.aep in telefon astfel incat sa il poti deschide pe alt computer?
Ai grija ca proiectul nu contine si fisierele sursa ( imaginile si video initial ) ci doar modul in care acele fisiere sunt aranjate. Trebuie sa copiezi si fisierele sursa.

2. Sa copiezi un fisier.aep si sa il deschizi in telefon.
Nu merge. Nu are rost sa incerci.

3. Sa copiezi videoclipul final (.avi /.mp4 / etc. ) in telefon si sa il deschizi.
Asigura-te ca videoclipul final are ceva compresie, altfel nu sunt sigur ca telefonul poate face fata ( am avut un video de 3 minute fara compresie care ocupa 32 de GB. Mai mult ca sigur telefonul nu o sa se descurce cu ceva de genu' )

Sper ca ti-am raspuns la intrebare.
Te rog fi mai explicit, spune exact ceea ce vrei sa faci, ce ai incercat, ce ti-a iesit comparativ cu ce te asteptai sa iasa la intrebarile viitoare pentru a te putea ajuta mai bine.

O seara buna!