| Adrian_Mierloiu_1981 a întrebat:

Stie cineva cum pot schimba codul la un interfon cu cartela dreptunghiulare? Au invatat toți codul si daca nu apasa in acelasi timp suna mereu la mine.Ms

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Informatii de genul asta sunt destul de "secrete" si tinute in interiorul firmelor care fabrica sau macar monteaza interfoane. Trebuie sa scrie in manualul de instructiuni, daca stii modelul manualul il gasesti cu un simplu search pe google. Dar risti sa strici tot interfonul daca nu stii ce faci, de exemplu mai demult stiam ceva coduri de la un tip de interfon si inregistram cartela mea sa pot deschide orice usa la orice interfon, mergea aproape la tot orasul. Nu eram singurul care stia trickul asta insa cativa au reusit sa stearga toate cartelele din cateva interfoane, adica nu se mai deschidea cu nicio cartela, asa ca mai bine ii chemi pe cei care monteaza.