| AleixD a întrebat:

Stie cineva cum poti crea un joc pe Facebook sau Online ori asa pe net? Deci cum poti crea un joc? Dau funda. Multumesc chiar am am nevoie de raspunsuri

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce cunostinte de programare ai?

| AleixD explică (pentru suntserios):

Nu am cunostinte insa am un verisor care are cunostinte zic eu medii. Dar explica-mi te rog detaliat ce sa fac de cand descarc jocul pana il termin. Mersi mult chiar am niste idei superbe si as vrea sa nu le pastrez

| suntserios a răspuns (pentru AleixD):

Daca ai niste idei atat de superbe inseamna ca nu ai nevoie de un template de jocuri precum cel recomandat de sabau15 mai sus.

Ai nevoie de cunostinte solide de programare, si cand zic solide ma refer sa ani de programare, sa nu mai zic de cunostinte de grafica... bineinteles, asta daca vrei sa iasa ceva de calitate si care sa respecte dorintele tale

| AleixD explică (pentru suntserios):

Aha dar ce programe trebuiesc?

| AleixD explică:

Explicati-mi va rog de cand descarc programul pana ce termin de creat jocul va rog explicati-mi tot ca am niste idei si nu as vrea sa ramane nepuse in practica

| sabau15 a răspuns:

Poti creea cu un program.Sunt mai multe programe, dar eu iti recomand constructor 2 ca e usor de folosit