| selena9 a întrebat:

Stie cineva cum sa scriu cu diacritice? Daca da cum + se strica ceva sau se sterge ceva la calculator daca il am in romana?

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Nu-i nevoie sa schimbi limba sitemului de operare pentru a scrie cu diacritice. pentru asta poti schimba numai limba tastaturii. pentru asta: control panel -> region and language -> keyboards and languages -> change keyboards -> add -> +romana -> + tastatura -> bifezi romana standard -> ok.
apoi mergi pe default imput language -> selectezi romana

1 răspuns:
| Vlad43 a răspuns:

Fals. asta e calea lungaaa. foloseste combinatia de taste ALT+SHIFT. in jos, dreapta unde apare EN, o sa apara RO