| qest11 a întrebat:

Stie cineva cum se demonteaza un acumulator extern de 2600mAh de tip cilindru, din carcasa lui?

Răspuns Câştigător
| qest11 explică (pentru Rimidalvv):

Am reusit pana la urma, dar multumesc oricum. Acumulatorul desi e primit cadou de Craciun l-am folosit de cateva ori, si a ajuns sa incarce maxim 20% un alt acumulator de 2500mAh.

O sa-i atasez niste acumulatori de 1, 2v, 2300mAh fiecare, sa vad ce iese. Din 2, 4A la 3.6v, convertiti in 5v, raman disponibili mai putin de 2A, prea putin telefoanele de azi.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Greu. De obicei acele baterii externe au carcasa realizată din 2 bucăți de plastic lipite între ele sau cu multe piedici mici. Ți-ar trebui un feon și un cuțit, dacă nu, un cuțit încălzit, pentru cele lipite, și o șurubelniță dreaptă, subțire și rezistentă pentru carcasele cu piedici.