| MBAAA a întrebat:

Stie cineva cum se poate micsora o poza in paint? Daca da, ma puteti ajuta si pe mine? Va rog.puppy dog eyes Funda.:*

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Apasă tastele Ctrl+w şi modifici doar la "Horizontal" şi/sau "Vertical".

SAU

Sus în bara de meniul al programului paint, dai click pe "Image", apoi pe "Resize/Skew...".

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu photoscape poti micsora o poza la setari (marire - micsorare/ latime - inaltime).

| RS4 a răspuns:

Micsora in dimensiuni (pixeli) sau sa tai din ea? acdsee 9 poate face acest lucru usor sau alte programe care au functia de crop (decupare) sau resize (redimensionare)! bafta!

| TPUajutor a răspuns:

Selectezi imaginea dupa aia mergi la coltul de jos al pozei si pui corsorul pe colt si o tragi si ea se va micsoro poti face si procesul invers e foarte usor si simplu

| Stryder_1593 a răspuns:

Resize