| AndutzaAndu a întrebat:

Ştie cineva cum se poate pune melodii pe un dvd? Eu nu ştiu deloc, nu am încercat niciodată... dacă-mi puteţi spune paşii, ar fi super! big grin
Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Al3xXXxx a răspuns:

In primul rand ai nevoie de Nero, dupa ce ai scos nero intri in el si dai pe DVD sus sau daca e dat deja lasi asa, dupa care dai pe steluta aia de sus sau cauti unde scrie Make Data DVD, dai pe Make Data DVD si o sa iti apara o fereastra mai mare, dai acolo sus in dreapta pe ADD pe butonul verde si adaugi fisierele, Click pe fisier > ADD dupa ce ai terminat dai finish sau daca nu intelegi asa le poti trage pur si simplu cu mausu in acea fereastra, dupa ce ai bagat toate fisierele care ti le trebuie dai jos in dreapta Next, la Disc name pui daca vrei un nume care sa apara cand introduci DVD-ul in calculator sau poti lasa asa cum scrie "My Disc" dupa ce ai facut toate astea dai burn si astepti sa mearga liniuta verde de jos pana la capat cand o sa fie gata o sa iti apara o fereastra la care trebuie sa dai ok si dupa aia dai tot next > next > next pana iti iese dvd`ul singur sau daca nu iese il scoti tu dupa ce a mers pana la capat, sper ca ai inteles ce am vrut sa spun

Atentie, acolo jos nu ai voie sa depasesti liniuta rosie.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa copiezi orice fisier din calculator pe un CD sau DVD iti trebuie un program care se numeste NERO