| Tzelu a întrebat:

Stie cineva cum se poate sterge un cont de facebook? daca se poate

Răspuns Câştigător
| CriSslsa3 a răspuns:

Buna^^.
Stiu eu cum poti sterge un cont de facebook.
www.facebook.com
Iti scrii email.ul si parola si te loghezi.
Apoi dai in dreapta in cont la 'contul meu'.
Si dai la 'Setarile contului'.
Si jos scrie 'Dezactiveaza cont'.
Dai in dreapta 'dezactiveaza'.
Iar acolo iti spune pentru cat timp il dezactivezi.
Si dai unde vrei. De exemplu, daca vrei temporar dai la 'Temporar. Revin'.
Iti alegi tu de acolo.
Si la detalii nu trebuie sa scrii nimic.
:)

7 răspunsuri:
| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Dai click pe „Contul meu"(My account) apoi pe „Setările contului"(Account settings) și jos de tot scrie „Dezactivează cont"(Deactivate account).
Sper că te-am ajutat happy

| diaηα a răspuns:

Se poate :]
cand intri in cont dai pe "account"
dp dai pe "account settings"
si mergi in jos si acolo unde scrie "Deactivate account" si il dezactivezi :]

| birdie14 a răspuns:

Buna.
Pentru a sterge un cont de Facebook doar urmeaza instructiunile de mai jos:
Cauta in bara de sus My Account,dai click. Apoi iti va aparea o lista cu diferite chestii:Name, Username s.a., iar pe ultimul rand este Deactivate Account si dai click acolo.In continuare te va intreba daca chiar vrei sa-l dezactivezi,si trebuie sa alegi si un motiv anume din acea lista:Reason for leaving,dar tu da click pe ultima optiune:Other, bifeaza casuta email opt out si dai Confirm, apoi iti va aparea o fereastra in care ti se cere sa-ti introduci parola.
Bafta si sper sa te ajute.

| Summerismine a răspuns:

-Contul meu- setari cont- si jos e dezactivare cont, ceva de genu

| elena_3930 a răspuns:

Fii antena. Account -> Account Settings -> Settings -> Deactivate Account [in josul paginii]. Si voila! big grin :*

| Deyuuts a răspuns:

Simplu! Dai click pe „Contul meu"apoi dai pe „Setările contului"si jos de tot scrie „Dezactivează cont" bafta! tongue