| JohnMcSavage a întrebat:

Stie cineva daca este din cauza hard disk-ului sau alta componenta cand nu se incarca corect Windos-ul si de fiecare data cand intru sa joc un joc dupa 5-10min se blocheaza si se da restart? Nu aveam acesta problema pana acum cateva zile si as vrea sa stiu daca este din cauza hard disk-ului sau alta componenta ca sa stiu sa o schimb.

Răspuns Câştigător
| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Din ce spui tu, e probabil sa fie hard-ul, dar incearca sa iti scoti tot ce ai important pe el pe ceva extern si dupa sa reinstalezi windows-ul, ca sa fii sigur ca de la hard este. Daca si atunci intampini aceleasi probleme, schimba hard-ul cu incredere.

Succes!

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Poate fi si de la procesor, de la temperatura ridicata mai exact. Incearca prima data sa reinstalezi Windows-ul si pe urma verifici componentele, daca nu se rezolva.

Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi de la mai multe probleme: un upgrade "greu digestat" de windows, incalzirea prea puternica a CPU sau GPU, unul sau mai multe "Bad"-uri pe hard disk, problema la careva componenta electronica in calculator.
Cu alte cuvinte, poate fi aproape orice.
Trebuie facuta o testare serioasa a calculatorului pentru a localiza sursa problemei.