| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! E prima data cand scriu, dar am o problema, mare.Sunt cu un baiat de 2luni si 2 zile, si il iubesc, enorm, chiar daca a trecut putin timp, si mi-a demonstrat ca si el ma iubeste. Problema-i ca ieri eram eu cam suparata, din pricina unor probleme de familie, si a venit la mine(stai la 10min. de mine) sa ma sarute, sa ma mai calmeze(asta fiind aseara pe la 22). Apoi am hotarat sa mergem sa ne plimbam cu masina si sa cautam un loc mai linistit, sa fim doar noi. zis si facut. A fost o seara perfecta, am vorbit mult si am mai aflat cate ceva despre el, dar apoi, pe la ora 4 i-am zis ca la inceputul relatiei aveam un 'feeling' ca nu va merge, si ca inca mai simt asta, dar foarte rar. S-a suparat, pe buna dreptate, dar m-a rugat sa-i zic la ce ma gandesc, si dupa inca 5-10minute de vorbit, a inceput sa planga, si eu la fel, si am plans cam o ora amandoi, si i-am zis ca o sa fie bine, ca-i promit asta. Nu ma-ntelegeti gresit, nu-mi doresc nimic mai mult decat sa fiu cu el, pentru ca ma iubeste, ma respecta si imi dovedeste asta cu fiecare secunda. Am stat amandoi suparati si am vorbit foarte putin pana acuma pe la 7, apoi am venit acasa. Mi-a zis ca ar vrea sa ma ajute sa schimb asta, dar nu stie la ce ma gandesc, ce am, cum s-o faca. Mi-a zis sa-mi fac ordine in ganduri si ma gandesc bine ce vreau, m-a sarutat usor, mi-a zis ca ma iubeste, iar apoi am coborat din masina. Va rog, dati-mi un sfat, as vrea sa fac ceva, dar nu stiu cum, si nu din cauza ca nu-l iubesc, dar e primul baiat pe care simt ca nu vreau sa-l pierd, si nu-mi pot imagina cum ar fi fara el. Miercuri plec la Bucuresti pentru. 3 saptamani, si as dori sa fac ceva inainte de asta. sad Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Diiaanna a răspuns:

Nu poti sa faci ceva practic..cred ca e vorba de incredere, de siguranta. In 2 luni nu poti sa cunosti foarte bine o persoana si nici nu poti sa fi total increzatoare, Cred ca ar trebui sa ii explici asta, sa ii arati ca il iubesti ca ai incredere in el dar trebuie sa inteleaga si sa intelegi ca aceste ganduri sunt normale la doar 2 luni de relatie si sunt cauzate tocmai de teama de a nu-l pierde. Spune-i ce simti si cred ca te va intelege si va fi alaturi de tine.