| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva de ce imi arata la placa video dedicata ca am 511 rade celsius? La cea a procesorului arata parca 40 de grade celsius si am luat mai multe programe si am observat ca la unu dintre programe arata ceva de genu? sau ---- adica e imposibil sa aive atata ca ar lua foc sau poate e ceva eroare din driver sau windows dar as vrea sa stiu care e problema.
Am cautat si pe google si era in engleaza am tradus dar tot nu am inteles de ce arata ca are 511C celsius.Am laptop si placa video este AMD RADEON R5 M330

3 răspunsuri:
| AdrianPanaintescu a răspuns:

Miezul placii... de ce exista radiator.
Si nu e chiar normal

| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Foloseste GPU-Z. Este doar o eroare de soft.
Daca vrei sa vezi valoarea reala in loc de 511 la laptop dai enable la "Dynamic GPU Management"

| K0sti a răspuns:

Eroare de senzori (des intalnita), eroare de program!