| Cristi9025 a întrebat:

Stie cineva de unde se iau niste drivere de Windows 8.1 pro? M-am apucat sa il instalez si apoi vad ca... IMI CERE DRIVERE! Stie cineva de unde se instaleaza drivere de Win 8.1 pro?

6 răspunsuri:
| vladmR a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/all-drivers

Ai doua optiuni:
>Automatically get the latest drivers and software
>Installing drivers yourself

Ai acolo toti pasii pe care trebuie sa ii parcurgi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timpul instalarii unui windows nu e normal sa iti ceara nu stiu ce drivere.Cum instalezi tu? De ce iti cere drivere? Faci un cd/dvd boot-abil cu win 8.1 pro si dupa ce se tezi in bios sa boot-eze din stick sau cd, la restart ar trebui sa iti instaleze windows-ul.Cand ajungi la partitii, le stergi pe toate si in continuare faci altele sau lasi numai o partitie. Instalezi fara internetul conectat. Abia dupa finalizarea instalarii trebuie sa descarci driverele de pe site-ul producatorului laptopului sau pc-ului tau. Deci faci stick sau cd/dvd boot-abil cu win 8.1 pro si nu instalezi bagand cd-ul in unitate si dai install ci la restart.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aa,cred ca stiu de ce spui.Cand ajungi la partitii nu iti vede partitiile si cere acele drivere. pai e grava treaba, este ceva setat aiurea din bios.In cazul asta cred ca trebuie sa intri in bios si sa dai setiing default apoi sa incerci din nou. Daca nici atunci nu vrea, faci stick boot-abil cu Gparted si stergi totul de pe hard. Dupa ce ai sters tot faci partitii tot cu gparted. Acuma la instalare windows-ul isi va putea instala driverii ce ii are deja in el.

| Cristi9025 explică:

Eu nu vreau sa imi ubgradez driverele eu vreau sa instalez drivere ca imi cere un cd/usb si sa le pun pe usb

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Descarca asta driver booster 3.2
si cauta-ma pe adresa asta https://www.facebook.com/constantinladislau sa-ti dau licenta

| adry22 a răspuns:

Iti instalezi driverele de pe net si scrii ce calculator ai asta faci inainte sa instalezi win.